Lajme

Lëkundjet e tokës nuk kanë të ndalur ,Bosnja goditet nga një tjetër tërmet i fortë

 

Lëkundjet e tokës nuk kanë të ndalur në Bosnjë-Hercegovinë.

Një tjetër tërmet me magnitudë 5.5 e shkallës rihter ka goditur vendin mëngjesin e sotëm.

Sipas Qendrës Sizmologjike Euromesdhetare (EMSC), tërmeti ka ndodhur në orën 6:27 dhe ka me magnitudë 5.5 të shkallës Rihter.

Burime nga mediat vendase thonë se epiqendra e tërmetit ka qenë 41 kilometra në juglindje të Mostarit dhe 14 kilometra në lindje të Stolacit./albeu.com/

Related Articles

Back to top button