Lajme

Djalin ia morën në vitin 1995/ E gjeti pas 25 vitesh,do shokoheni kur ta mësoni se kush ia mori…

 

Për shumë vite ajo kërkoi, por nuk mundi të gjente asgjë. Ajo kaloi 25 vite pa ditur asgjë për të birin. E gjitha që i kishte mbetur nga djali i saj ishte një foto e djalit 1 vjeç.

Ajo i kishte humbur shpresat për ta gjetur dhe gati po dorëzohej se nuk do ta shikonte më djalin e saj. Më pas ajo vendosi të kontaktonte ish-vjehrrën e saj. Marian tregon:

Nuk më thoshin asgjë. Nuk donin të më tregonin asgjë.”

Më pas u zbulua se djalin ia kishte marrë ish-burri i saj dhe ishte larguar nga vendi. Bashkë me djalin ai ishte larguar drejt SHBA-së

Nga Meksika më pas çështja kaloi në Amerikë dhe ai gjetën djalin. Babai i kishte thënë djalit Steven se nëna e tij kishte humbur jetën. Takimi i tyre pas shumë vitesh ta prek shpirtin. Kurse djali ka thënë:

Unë nuk e dija që nëna ime jetonte. Ndihem shumë keq për atë që ka bërë babai im.”

Burimi: Santeplusmagazine/ Marrë nga Revista Ora.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button