Lajme

Reshje shiu dhe…./ Moti për ditën e sotme do te kete te papritura

Dita e sotme do të jetë në ndikimin e një fronti atmosferik i cili do të sjellë në vend vranësira të dendura.

Këto do të pasohen nga reshje shiu të cilat në jug e pjesërisht në qendër do të kenë intensitet të ulët.

Në veri e veriperëndim reshjet do të fitojnë intensitet të lartë dhe në formën e shtrëngatave me rrufe dhe breshër.

Era do të fryjë e fortë dhe me rrahje nga kuadrati i jugut në të gjithë bregdetin duke sjellë dhe shtim të dallgëzimit të forcës 5 dhe 6 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 4 deri 12°C

në zona e ulëta 10 deri 21°C

në zona bregdetare 11 deri 22° C

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button