Lajme

Romeo Kara plas deklaratën e fortë për Sali Berishën dhe i drejton thirrjen urgjente SPAK-ut: Paratë që iu ka vjedhur shqiptarëve po i…

 

Juristi Romeo Kara shkruan përmes një postimi në rrjetet sociale se SPAK i ka borxh ligjit, historisë dhe shqiptarëve që të hetojë ish-kryeministrin Sali Berisha.

“SPAK ia ka borxh ligjit, vendit, historise dhe shqiptareve, te hetoje dhe të zbardhe financimet e aktiviteteve: antiamerikane dhe antishqiptare berishiane, si dhe tellallet e tij gjermane dhe shqiptaro-greko-amerikane.

Berisha ka kohe qe, cdo hap qe hedh, e ben ne kushtet e nje vazhde krimi te organizuar.

Ai po përdor pakursim, parate qe iu ka vjedhur shqiptareve, per te ruajtur ate cfare ka vjedhur, lekuren e tij dhe perballjen me ligjin.

Lidhur me kete te fundit, ai do te perpiqet me te gjitha format, per t’a mbajtur peng kete vend, sistemin e drejtesise dhe stabilitetin politik.

Ndeshkimi i tij, eshte tashme sfida kryesore e berjes se Shqipërise, nje shtet me parametra optimale, ku do te sundoje ligji dhe e drejta.”, shkruan Romeo Kara.

Related Articles

Back to top button