Lajme

Paralajmërimi nga Kreshnik Spahiu: “Lista e zezë” e SHBA do të pasurohet me politikanë dhe media të tjera shqiptare. ….

 

Analisti Kreshnik Spahiu paralajmëron se “lista e zezë” e SHBA do të pasurohet me politikanë dhe media të tjera shqiptare.

Në një reagim në rrjetet sociale, pas sanksionimit të Aqif Rakipit dhe Ylli Ndroqit, Spahiu thotë se sot u qartësua fakti që listën e non-gratave nuk e përgatit as ambasadorja Yuri Kim dhe as aktivisti George Soros.

Postimi i Spahiut:

Sot Lista e zezë amerikane me disa emra nga Shqipëria dhe Ballkani na qartësoi se:

1- Listën e zezë s’e përgatit as Yuri Kim dhe as Soros.

2- Amerikës do i bashkohet edhe Anglia me sanksione për të njëjtët persona Non-Grata në UK.

3- Përveç DASH sanksionet do shoqërojnë nga Departamenti Thesarit me sekuestrime llogarish bankare.

4- Lista do vazhdojë me politikanë dhe media të tjera

5- Amerikanët po hedhin hapat ngadalë por të kalkuluar, dhe janë të qartë me të ardhmen në Ballkan.

6- Elita politikanve “nesër” në Ballkan në qeveri apo opozitë do jenë investim Amerikan, larg ndikimit rus dhe…

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button