Lajme

E rëndë! 19-vjeçari vret mamanë, nuk e la të pinte cigare në dhomën e gjumit…

 

licia ka arrestuar një 19-vjeçar që është akuzuar për vrasjen e nënës së tij, pasi ajo e urdhëroi atë të mos pinte cigare në dhomën e tij të gjumit. Autoritetet u njoftuan për një incident në shtëpinë e Seth Settle në Lake Wales, Florida pasi vëllai 24-vjeçar i Settle gjeti nënën e tyre, 52 vjeç, të vdekur në shtëpi të enjten, 28 prill.

Kur polica shkoi në vendngjarje nuk ishte gjeti gjak në shtëpi dhe nuk kishte lëndime të dukshme në trupin e gruas, por një infermiere më vonë gjeti disa plagë gjatë inspektimit të trupit të saj.

Seth Settle është arrestuar dhe akuzuar. Kredia: Zyra e Sherifit të Qarkut Polk

 

Ngjarja ndodhi pak pasi babai i Settle u largua nga puna dhe pak pas orës 9:30 ai mori një telefonatë ku iu tha se gruaja e tij kishte vdekur. Settle thuhet se u largua nga vendi i ngjarjes, por më vonë rrëfeu para hetuesve se kishte qëlluar nënën e tij përmes derës së dhomës së tij të gjumit, pasi ajo i tha atij të ndalonte pirjen e cigareve në dhomën e tij. 19-vjeçari pretendoi se ishte në depresion dhe kishte mbajtur një armë në kokë para se nëna e tij të hynte në dhomën e tij të gjumit. Ai thotë se e qëlloi aksidentalisht nënën e tij por policia beson se Settle qëlloi nënën e tij nga zemërimi.

Related Articles

Back to top button