Lajme

Aida Shtino del me reagimin e fortë: Ky është skandal/” Beni cfare them une dhe mos beni si bej une…”

 

Gazetarja Aida Shtino ka bërë një reagim të fortë në rrjetet sociale. Shtino i ka cilësuar skandal deklaratat e Olaf Scholz, Pedro Sanchez dhe António Costas, ku kanë bërë thirrje publike për të votuar për Macronin.

Postimi i Shtinos

“Pesha e Francës në BE i shtynë tri kryeministra të majtë të Evropës për një hap të pazakontë: me një deklaratë të botuar në disa gazeta evropiane Olaf Scholz, kancelari i Gjermanisë, Pedro Sanchez, kryeministri i Spanjës dhe António Costa, kryeministri i Portugalisë bënë thirrje publike për të votuar për Macronin.”

Ky eshte skandal….!!!

Si keshtu Europa qe flet per te drejtat e njeriut, per liri e prosperitet ben te tilla gjera duke nderhyre ne zgjedhjet presidenciale te nje shteti te lire sic eshte Franca…apo eshte sipas asaj teorie ” Beni cfare them une dhe mos beni si bej une…”

Related Articles

Back to top button