Lajme

Si asnjëherë më parë, qindra qytetarë e kanë masakruar predidentin Meta në rrjetin e tij social /Si i shpëtoi miliarderi Ilir Meta drejtësisë! Së shpejti do të shkojë në birucë…

 

Presidenti Ilir Meta kërkoi pak ditë me parë që t’i kthehen shqiptarëve 400 milionë eurot e vjedhura në aferën e inceneratorëve dhe u bën thirrje të arrestuarve të tregojnë kush ju dha garanci.

“T’i kthehen popullit shqiptar mbi 400 milion euro të vjedhura me aferën e inceneratorëve!

U bëj thirrje të arrestuarve të bëhen “të penduar” dhe të tregojnë se kush ju dha garanci për të shkelur ligjet në mënyrë kriminale”, shkruajti Meta.

Por si asnjëherë më parë, qindra qytetarë e kanë masakruar predidentin Meta në rrjetin e tij social duke i kërkuar të rikthejë si fillim floririn e vjedhur dhe të gjitha pasuritë e grabitura nga shqiptarët. Ata i kujtojnë akuzat e Berishës në Parlament si edhe e paralajmërojnë se së shpejti e pret burgu.

“Edhe ju beni mire te ktheni arin e vjedhur. Apo kujtoni se do dilni pa lare. Te gjithe ne nje biruce do ju fusin”, i shkruan një qytetar.

 

Related Articles

Back to top button