LajmeShowBiz

Ndër më të famshmet në Shqipëri, zbulohet se cila është nusja e aktorit Petrit Malaj,

 

Petrit Malaj, tani drejtues i Univeristeti të Árteve, është aktori i njohur për publikun shqiptar, ku me personazhet e interpretuara prej tij ka fituar simpatinë e të gjithëve.

Malaj ka luajtur krah figurave më të mëdha të filmit shqiptar. Figura ikonike të ekranit dhe teatrit, të cilët janë krenaria e artit shqiptar si: Sandër Prosi, Kadri Roshi, Robert Ndrenika, Tinka Kurti, Reshat Árbana, Ndrek Luca, Timo Flloko, Kastriot Çaushi, e shumë artistë të tjerë dhe regjizorë të talentuar

Petrit Malaj të cilin e njohim ndryshe edhe si “Doktor Bardhyli”, së fundmi u angazhua edhe në politikë, ku në zjgedhjet e funit pranoi ftesën e Kryeministrit për të qenë kandidat i Partisë Socialistë në Kukës.

Malaj është babi i dy fëmijëve, Erionit dhe Dartit. Ky i fundit është partneri i blogeres shumë të famshme shqiptare, Sara Karaj.

Sara është prej shumë vitesh ne rolin e blogeres ku ka fituar dhe zemrat e shqiptarëve. Ájo ndiqet nga 100 mijë persona në Instagram dhe intervistat e saj televizive janë gjithmonë në rritje.Së fundmi ka hapur edhe linjën e saj të kozmetikës ku po arirn mjaft sukses.

Ájo tashmë është bërë pjesë e showbizit shqiptar, ku ka miqësi me emrat më të njohur të medias rozë. Sara dhe Darti u bënë prindër të një djali, Tomas dhe e bënë Patrit Malajn gjysh për herë të dytë.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button