Lajme

Zjarr i MADH në spitalin e Covid-19, 1 i vdekur dhe dhjetëra pacientë të plagosur…

Pavioni i Covid-19 në spitalin Papanikolaou të Selanikut është përfshirë nga zjarri këtë mëngjes.

Në vendngjarje kanë shkuar 11 makina zjarrfikëse me 30 pjestarë të cilët po përpiqen të shuajnë zjarrin.

Brenda në klinike ndodhen mbi 20 pacientë të cilët nuk mund të lëvizin pasi janë të intubuar. Ka informacion edhe për një të vdekur.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button