Lajme

Zhdukja e 15-vjeçares në Greqi: Shqiptari e joshi me mesazhe të bukura të largohej nga shtëpia

 

Para pak ditësh një 15-vjeçare në Greqi u shpall e zhdukur nga familjarët e saj pasi ishte larguar nga shtëpia dhe s’ishte kthyer më.

Por brenda pak orësh Fotini nga Peristeri u gjet dhe u zbulua se kishte qenë me një shoqen e saj. Pas zbërthimit të bisedave të saj në rrjetet sociale, policia ka arritur të zbulojë se ku fshihej vajza dhe ka arrestuar tre persona pasi akuzohen për rrëmbimin e vajzës së mitur dhe bindjen e saj që të largohej nga shtëpia.

Tre të arrestuarit janë një shoqe 17-vjeçare e 15-vjeçares dhe nëna e saj 42-vjeçare , e cila priti vajzën në shtëpinë e tyre në Agios Panteleimon dhe një 22-vjeçar me origjinë shqiptare, i cili jetonte në një kamp rom në Aspropyrgos.

Policia ka zbuluar se 15-vjeçarja, e cila u largua vullnetarisht nga shtëpia, po komunikonte online me 22-vjeçarin shqiptar i cili u lokalizua mëngjesin e djeshëm dhe u dërgua në burgun e Atikës Perëndimore. Mësohet se i riu shqiptar e ka kontaktuar vajzën në Instagram ku kanë folur dhe ai i ka thënë fjalë të bukura dhe më pas kanë lënë një takim në sheshin Agios Panteleimon. Ndërkohë të martën kur vajza është larguar nga shtëpia ajo është takuar në stacionin e metrosë në Anthoupolis me 17-vjeçaren dhe një tjetër të mitur dhe ata kanë shkuar në shtëpinë e 17-vjeçares.

Në mbrëmjen e së njëjtës ditë, 15-vjeçarja Fotini është takuar me 22-vjeçarin shqiptar në Aspropyrgos , kanë dalë me miqtë dhe mëngjesin e së mërkurës i riu e ka çuar në shtëpinë që strehohej në Agios Panteleimon.

Pas gjetjes së saj, e mitura është transportuar në spital për ekzaminime mjekësore, ku ka qëndruar e shtruar, ndërsa në të njëjtën kohë është ekzaminuar nga një mjek. Pas përfundimit të ekzaminimeve mjekësore është zbuluar se vajza nuk është shfrytëzuar seksualisht nga shqiptari.

Related Articles

Back to top button