Lajme

“I dehur në timon”/ Tentoi të korruptonte policin, ja si e peson 28-vjeçari

 

Policia e Tiranës, ka vijuar kontrollet për parandalimin e shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor.

Në rrugën “Vangjel Noti”, efektivët e Komisariatit Rajonal të Policisë Rrugore Tiranë, kanë ndaluar automjetin me targë AB 456 FI, drejtuesi i së cilit është konstatuar se drejton mjetin nën efektin e alkoolit në masën 0.45 mg/l, testi i pare dhe 0.47 mg/l, testi i dytë

Gjatë kryerjes se veprimeve policore, drejtuesi i mjetit shtetasi me iniciale I. C, 28 vjeç, me qëllim shmangien e ndëshkimit për shkeljen e kryer, i ka ofruar punonjësit të policisë tre kartmonedha me vlere 5000 lek të rinj.

Gjithashtu u bë kapja në flagrance e drejtuesit të mjetit për veprën penale “Korrupsioni aktin ndaj personave qe ushtrojnë funksione publike”, parashikuar nga neni 244 i Kodit Penal i Republikës së Shqipërisë.

Informacion- Gjate kontrolleve parandaluese, ne rrugen “Vangjel Noti”, efektivet e Komisariatit Rajonal te Policise Rrugore Tirane, kane ndaluar automjetin me targe AB 456 FI, drejtuesi i se cilit eshte konstatuar se drejton mjetin nen efektin e alkoolit ne masen 0.45 mg/l, testi i pare dhe 0.47 mg/l, testi i dyte

Gjate kryerjes se veprimeve policore, drejtuesi i mjetit shtetasi me iniciale I. C, 28 vjeç, me qellim shmangien e ndeshkimit per shkeljen e kryer, i ka ofruar punonjesit te policise tre kartmonedha me vlere 5000 lek te rinj.

U be kapja ne flagrance e drejtuesit te mjetit per vepren penale “Korrupsioni aktin ndaj personave qe ushtrojne funksione publike”, parashikuar nga neni 244 i Kodit Penal i Republikes se Shqiperise.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button