Lajme

DETAJE rrëqethëse, si u gjend e vrarë kryebashkiakja ukrainase burri dhe djali i saj, i kishin hedhur…

 

Një ngjarje tronditëse është raportuar në qytetin e Motyzhynit, ku është ekzekutuar kryebashkiakja e Motyzhyn, Olga Sukhenko, u gjend e vrarë bashkë me familjen e saj disa kilometra larg vendit të masakrës së Buçës.

Sipas Bild, kryebashkiakja, burri dhe djali i saj janë vrarë dhe janë hedhur në në një grumbull rëre. Ishin ushtarë ukrainas, ata që zbuluan trupat, të cilët ishin qëlluar në kokë.

Kufomat e tyre u gjendën 10 ditë më vonë pasi ishin rrëmbyer që në datën 23 mars.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button