Lajme

Bledi Mane: Dashnorja i fillojë punë, e mbylli gojën Andi Bushati,Kur të rritem, do bëhem dot si Andi i Balinës së Big Brother, si Andi Bushati i Balinës së bankës së Lindës së Edi Ramës?

Nga Bledi Mane

Fizikisht vetëm një herë e kam takuar nga afer Balina Bodinakun. Sapo kishte mberritur ne Londer me ish burrin e saj Sokol Balla.

Mu duk sikur kishte sjelle me vete edhe Tiranen e para 15 viteve. Po, po Balina me fanepste kryeqytetin shqiptar të asaj kohe.

E veshur si çingijet e videoklipeve të BBF-së, e turpshme si vajzat e Qytetit Studenti në muajin tetor kur sapo hapen godinat, e lyer me buzëkuqin dhe rimelin kinez të blerë te disheza e Medresesë.

Pa botoksin dhe silikonin e sotshëm atëhere të pakten dukej me e bukur ne mes te Londres së stileve agresive.

E kam zgjedhur ta kem personazh te shkrimit tim kete fundjave zonjen Bodinaku jo per transformimin e saj fizik por per nje tjeter transformin…

Gruaja e dyte e gazetarit të përnatshëm Andi Bushati eshte me fat. Me fat sepse ben dy pune e merr tre rroga jo prej aftesive te saj por prej allishverisheve te atij qe fle ne te njejtin krevat.

E theksoj, atij qe vetem fle ne te njejtin krevat. Ky bashkefjetesi i zonjes, Andi Bushati “i pakompromisi gazetar” para ca vitesh filloi nje lufte te frikshme e te tmerrshme mediatike kunder Bankes Amerikane te Investimeve ABI.

E quante lavatriçe parash, banke krimi, banke qeverie dhe veçanerisht kur anetare e bordit drejtues te bankes u emerua edhe gruaja e Edi Rames, Linda, lufta u ndez me keq.

Andi dyfishoi altilerine derisa nje dite te bukur mbylli gojen, taposi fytin, zhduku nga portali i tij gjithe artikujt agresive.

Zeri iu mek, lufta iu sos dhe qellimit ia arriti. Gruaja e tij Balina Bodinaku eshte emeruar drejtoreshë marketingu e bankes shqiptaro-amerikane ABI.

Me nje rroge prej 3 milione e 700 mije lekesh ne muaj plus bonuse dhe shperblime.

Dhe sipas heshtjes koherente te Andi Bushatit, kjo banke nuk pastron më para, nuk eshte më banka e qeverise, Linda Rama eshte grua zonjë, kjo banke nuk eshte më aset kriminal.

Shiu i prillit lag Tiranen, lag edhe koken time ku brenda saj më ulërasin pyetjet rutinë:

-Pse kaq e poshter, pse kaq materialiste, pse kaq hipokrite, pse kaq kurvërore kjo publicistika e Andi Bushatit?

Pse Andi Bushati e ka në raport të drejtë edhe zërin e tij kur flet, edhe mënyrën si shkruan?

Kur të rritem, do bëhem dot si Andi i Balinës së Big Brother, si Andi Bushati i Balinës së bankës së Lindës së Edi Ramës?

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button