Lajme

Del video që po bën xhiron e botës/ Gazetari rus i tha ushtarit të qëllojë dhe më pas nisi raportimin live…

 

Gazetari rus Semyon Pegov, i cili raporton live për luftën e Rusisë kundër popullit të Ukrainës, u bë objekt i talljeve në internet pas publikimit të videos së tij të fundit.

Pegov harroi të presë fillimin e videos, ku shihet teksa i jep sinjal ushtarit rus pas tij të qëllojë, e më pas nis raportimin për një sulm gjoja për shkatërrimin e një droni ukrainas.

Video që tregon se mbrojtja ajrore ruse qëllon në qiell ekskluzivisht për xhirime.

Related Articles

Back to top button