Lajme

Lufta në Ukrainë, Zelensky paralajmëron se bisedimet e paqes me Moskën, ka shumë mundësi që të përfundojnë…

 

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy ka paralajmëruar sot se bisedimet e paqes me Moskën, ka shumë mundësi që të përfundojnë.

Sipas Interfax, Zelenksy i vuri fajin mizorive të kryera nga trupat ruse dhe zemërimin që krimet e kryera kanë shkaktuar në popull.

“Njerëzit, ukrainasit duan t’i vrasin. Kur ekziston një qëndrim i tillë, është e vështirë të bisedohet për gjëra”, tha Zelenskiy, raporton The Guardian.

Pavarësisht se bisedimet mes dy vendeve për të arritur një marrëshje që do të sillte armëpushimin kanë kohë që kanë nisur, ende nuk është arritur asgjë.

Related Articles

Back to top button