Lajme

Çfarë ndodhi gjatë fjalimit të Kandidates për presidente në Francë ,shërbimet e sigurisë e tërhoqën zvarrë nga dhoma…

 

Kandidatja për presidente në Francë, Marine Le Pen ka prezantuar sot qëndrimin e saj për politikën e jashtme franceze, para një numri të madh gazetarësh, duke folur për “rikthimin e ndikimit të diplomacisë franceze” dhe duke thënë se Franca është trashëgimtare e krishtërimit, humanizmit dhe iluminizmit .

Mirëpo në intervistë nuk ka munguar as e papritura pasi pak para përfundimit ka pasur tension në dhomë me një grua që mbante në zemër një foto të Putinit.

Le Pen e quajti gruan provokatore dhe shërbimet e sigurisë fjalë për fjalë e tërhoqën zvarrë nga dhoma.

Related Articles

Back to top button