Lajme

Deputeti britanik kapet teksa shihte p*rno në parlament, merret vendimi…

 

Një deputet britanik nën hetim për gjoja shikimin e pornografisë në Parlament ka thënë se ai e hapi faqen gabimisht, por do të tërhiqej nëse shpallet fajtor.

Sipas medieve britanike, deputeti konservator Neil Parish iu referua Komisionerit Parlamentar për Standardet të premten, disa ditë pasi dy deputete femra konservatore thanë se e panë atë duke shikuar pornografi në telefonin e tij celular në dhomën e Parlamentit dhe në një komision.

Dhe deputeti, i pyetur në shtëpinë e tij në Somerset nëse ai hapi një të tillë gabimisht, tha: “E bëra, por hetimi le ta shqyrtojë atë”.

Ai tha se do të presë gjetjet e hetimit, por “nuk do të qëndrojë nëse shpallem fajtor”.

Parish, i cili u pezullua nga partia të premten, tha se ai do të “përputhej plotësisht” me hetimin ndërsa kërkoi falje dhe zbuloi se për këtë i tregoi gruas së tij vetëm këtë pasdite.

Sue Parish, me të cilin ai ka qenë i martuar për 40 vjet, tha se i gjithë episodi ishte “një budallallëk i vogël” dhe se akuzat ishin “shumë të sikletshme”.

E pyetur nëse ajo ishte në dijeni që burri i saj kishte parë pornografi më parë, ajo tha për The Times: “Jo. Ai është një djalë mjaft normal, me të vërtetë”

Related Articles

Back to top button