Lajme

Lajm i fundit! I nxorën pistoletën në lokal në mes të ditës, pamje nga sherri në Shëngjin…

 

Policia e Lezhës ka publikuar pamjet e sherrit në Shëngjin mbrëmjen e sotme, kur një person hyn në ambientet e një lokal dhe nis të konfliktohet.

Sipas bluve të Lezhës në pranga kanë rënë dy persona, ndërsa është sekuestruar një pistoletë me municion luftarak dhe një dorezë metalike.

Të arrestuarit pasi janë konfliktuar me ish-efektivin e kanë kërcënuar atë.

Njoftimi i Policisë

Kanosën me armë zjarri pistoletë një shtetas, brenda një lokali, Policia arreston në flagrancë 2 autorët e dyshuar.

Sekuestrohen një pistoletë me municion luftarak dhe një dorezë metalike.

Pas marrjes së njoftimit së në një lokal në Shëngjin, dy shtetas ishin konfliktuar me një person, si dhe e kishin kanosur atë me armë zjarri pistoletë, shërbimet e Policisë kanë organizuar menjëherë punën dhe kanë bërë të mundur identifikimin dhe kapjen e dy autorëve të dyshuar, konkretisht të shtetasve: E. M., 29 vjeç dhe E. S., 25 vjeç, banues në Shëngjin, të cilët ishin strehuar në një banesë.

Pas kontrollit të ushtruar në banesë dhe kontrollit fizik të tyre, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale një dorezë metalike (shtetasit E. S.) dhe një armë zjarri pistoletë me krehër me fishekë (shtetasit E. M.), e cila dyshohet të jetë pistoleta e përdorur për kanosjen e shtetasit Gj. M., për motive të dobëta.

Në vijim të veprimeve, shtetasit E. M. dhe E. S. u arrestuan në flagrancë për veprat penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municioneve”, “Kanosja” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Related Articles

Back to top button