Lajme

5 shenjat që do të “bekohen” nga yjet, para me “thasë” ne muajt e ardhshem…

 

Astrologët parashikojnë se disa shenja do të kenë përfitime monetare në muajt e ardhshëm. Këto janë pesë shenjat më fatlume, që do t’i rrisin në mënyrë drastike kursimet e tyre.

Dashi

Këta persona do të lulëzojnë në fushën e punës. Çdo plan që kanë pasur, projekt që kanë nisur do të përfundojë me sukses dhe në verë mund të korrin frytet e punës së tyre. Do t’i rrisin në mënyrë drastike të ardhurat, gjë që do t’u japë atyre hapësirë ​​edhe për të investuar në pasuri të paluajtshme. Astrologët këshillojnë që të mos investoni në pasuri të luajtshme, si për shembull blerja e një makine, do të jetë humbje parash.

Demi

Në ditët e fundit të pranverës dhe fillimin e verës 2022, Demi do të marrë papritur një shumë të madhe parash. Është e mundur që të mbajnë një punë tjetër pse paratë të vijnë përmes lojërave të fatit, por nëse kursejnë për ditët e errëta – Demat mund të jenë të qetë. Jo vetëm që do të zgjidhen deri në fund të vitit, por edhe për më gjatë. Astrologët këshillojnë gjithashtu dhënien e një pjese të parave për bamirësi, ato do t’u kthehen trefish, shkruan abcnews.al.

Binjakët

Binjakët kanë nxjerrë një mësim të rëndësishëm në vitet e kaluara – të mos japin para kujtdo që iu kërkojnë. Kjo duhet të vlejë vetëm për miqtë dhe të afërmit. Në verë, këta persona do të korrin frytet e një investimi të mençur, ndoshta do të jetë një kredi për një mik që ka nisur një biznes. Në çdo rast, ato që kanë dhënë do t’u kthehen dy herë. Këshilla e astrologëve është të lini mënjanë përgjysmë, “për ditët e vështira”, që mund të ndodhin në fund të vitit.

Akrepi

Akrepat po përjetojnë një bum dhe praktikisht po fillojnë një karrierë të re. Astrologët i inkurajojnë ata që të mos kenë frikë të përdorin aftësitë e tyre, ata do të fitojnë para në të. Por ka edhe një rrezik. Ata nuk duhet të hyjnë në një lloj partneriteti dhe nëse tashmë janë në një marrëdhënie biznesi-partneriteti, duhet të kenë parasysh detajet e transaksioneve dhe kontratave, shkruan abcnews.al.

Ujori

Ujori do të ndihmojë të tjerët të rrisin të ardhurat e tyre dhe të kursejnë shumë para. Kjo shenjë e horoskopit është e mirë në financa, rrallë shpenzon pa u menduar mirë dhe tani astrologët i këshillojnë që të dëgjojnë këshillat e miqve dhe të pranojnë ndihmën e tyre për të nisur biznesin e tyre. Do të paguajnë shumëfish dhe në fund të verës do të fitojnë një shumë të konsiderueshme. /abcnews.al

Related Articles

Back to top button