Lajme

E FRIKSHME! Lufta nukleare mund të jetë katastrofale, Situata në Ukrainë sa vjen e tensionohet nga ofensiva ruse,avionët bërthamorë rusë fluturojnë pranë Ukrainës

 

Situata në Ukrainë sa vjen e tensionohet nga ofensiva ruse.

Disa foto të avionit bërthamor rus që fluturon shumë pranë kufirit me Ukrainën, duke bërë që të krijohet panik në të gjithë zonën.

Bombarduesi strategjik TU-160 u pa në qiellin mbi Rusinë Perëndimore në mes të presionit të madh mbi Kremlinin për fundosjen e anijes Moskva në Detin e Zi.

TU-160 shoqërohet nga katër avionë luftarakë rusë dhe një avion për furnizim me karburant

Videot sot kapën katër avionë – një i përdorur për të transportuar bomba bërthamore – mbi rajonin e Kaluga, midis Moskës dhe kufirit ukrainas.

Ministria e Mbrojtjes në Moskë nuk kishte njoftuar menjëherë qëllimin e misionit.

Tu-95 është një nga avionët më të mëdhenj janë përdorur disa herë për të goditur objektivat në Ukrainë me armë jo-bërthamore, veçanërisht raketat e lundrimit të lëshuara nga ajri Kh-55 dhe Kh-101.

Sulmet e fundit nga Rusia janë përqendruar në qytetet kryesore duke përfshirë Kievin dhe Lviv.

Related Articles

Back to top button