Lajme

Flet ish-burri i 30-vjeçares që u vra nga vjehrri dhe hedh dyshimet e rënda…

 

Një rrëfim për herë të parë në emisionin ‘Me zemër të hapur’ ish-bashkëshorti i Merushe Hazizit, që u vra në Fier nga vjehrri i partnerit të saj ka zbardhur gjithçka në lidhje me marrëdhënien që ai ka pasur me 30-vjeçaren.

Në një lidhje skype, Anueli, ish-burri i 30-vjeçares, tha se shkak i ndarjes së tyre ishte bërë Fajton Hoxha, djali i vrasësit të Merushes.

Ai tha se kishte marrë kërcënime nga ana e Fajtonit, ndërsa shtoi se fëmijët nuk i kishte parë prej 4 vitesh.

Madje ai hodhi dyshime edhe mbi atësinë e dy fëmijëve më të vegjël, për të cilët kërkoi që të bëhet ADN-ja.

“Kërkoj të bëhet ADN e dy fëmijëve të vegjël. Nëse dalin se janë të mijtë do mbaj përgjegjësi”, ka deklaruar ai.

Pjesë nga intervista:

Përtej dhimbjes, Esmeralda u tregua e sinqertë. Cili ka qenë shkaku i ndarjes suaj?

Shkaktar ka qenë Fatjoni. Kemi katër vjet të divorcuar.

E mbani mend momentin kur kërkoi divorcin? E dije që, kishte lidhje me Fatjonin?

E kuptova më vonë, Ajo nuk e pranonte lidhjen. dijeni mora nga Merushja.

Keni pasur përballje me Fatjonin?

Po. Jemi ballafaquar në Fier. Me futi në makinë me zor. Merr ish-kunata dhe na tha që ‘po vinte policia e këto ikën më tej’. Unë nuk bëra asnjë denoncim. Ai më kërcënonte edhe pse rija në Greqi. nga telefoni. Nuk e di se përse më kërcënonte. nuk e ka denoncuar.

Kur ka ikur Merushaj nga shtëpia juaj ka marrë dy djem dhe ka qenë shtatzënë. Pse nuk je interesuar për djemtë?

Më kanë kërcënuar dhe jam larguar nga Shqipëria.

Si e mësuat lajmin e vdekjes?

Nga mediat.

Related Articles

Back to top button