Lajme

Plas keq debati mes Edi Ramës dhe Blendi Fevziut: Të marr të çoj për fshehje të krimit…

 

I ftuar në emisionin “Opinion”, kryeministri Edi Rama ka folur për legalizimin e kanabisit mjekësor.

Pjesë nga debati:

Blendi Fevziu: Nuk ka pasur kanabizim?

Edi Rama: Nuk ka. Ka pasur një fenomen që është luftuar, ishte një fenomen i amnistuar, mbi të cilin ishte vendosur një kapak varri. Ministria e Brendshme hoqi publikimin e komunikatave nga qarkullimi

Blendi Fevziu: Shikoje si është Artan Hoxha, gjysma me kanabis

Edi Rama: Nuk më impresionojnë mua këto pamje, i kam luftuar

Blendi Fevziu: S’kishte biznes pa një parcelë kanabisi

Edi Rama: Atëherë duhet të të marrim të të çojmë për fshehje të krimit

Blendi Fevziu: Me kënaqësi

Edi Rama: U hap lufta Fevziu, nxirrnim çdo ditë komunikata për rrënjë të gjetura, njerëzit e kapur.

Blendi Fevziu: Ma nxirrni pak BBC

Edi Rama: Unë po të them e kemi fituar luftën me kanabisin

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button