Lajme

Dalin mesazhet e deputetit me një femër: Të premtoj që nuk do zhvishem më…

 

Deputeti konservator David Warburton dyshohet se thithi disa viza kokainë përpara se të zhvishej lakuriq dhe të prekte gjoksin e një gruaje në banesën e saj.

56-vjeçari është pezulluar nga grupi parlamentar pasi një sërë pretendimesh iu bënë organit mbikëqyrës parlamentar të ngacmimeve.

Deputeti i zonave Somerset dhe Frome i dërgoi një gruaje një mesazh mëngjesin tjetër duke e pyetur nëse ishte krenare që një deputet kishte fjetur në shtëpinë e saj.

Ai shtoi: “Premtoj që nuk do t’i heq më të gjitha rrobat e mia”.

Gruaja më e re tha se e kishte paralajmëruar Warburton në mënyrë të përsëritur para dhe gjatë vizitës së tij se nuk donte të bënte seks me të.

 

Por, pavarësisht nga kundërshtimet e saj, ajo pretendon se Ëarburton e afroi trupin e tij me trupin e saj dhe i shtrëngoi gjoksin ndërsa u shtri në shtratin e saj.

Dy gra të tjera kanë dalë gjithashtu duke e akuzuar atë për komente të padëshiruara seksuale dhe prekje të pahijshme.

Të dyja thonë se ai mburrej për përdorimin e kokainës, duke thënë se e mbante atë në shtëpinë e tij në Londër, shtëpi e financuar nga taksapaguesit.

Mbrëmë The Sunday Times publikoi një foto të tij të ulur në një tavolinë me disa viza kokaine në një tepsi.

Polemika shkaktoi valë tronditëse në të gjithë Westminsterin pasi gazeta raportoi se Warburton tha se do t’i kthente 160 £ gruas që kishte porositur ilaçin e klasit A ​​për të.

Babai i dy fëmijëve thuhet se tha se shuma e paguar për ilaçin nuk ishte e shtrenjtë – duke përdorur zhargonin “spenny” – dhe ishte “mjaft e mirë në fakt”, sipas një regjistrimi audio.

Mbrëmë Warburton, i cili është vullnetar si organist në kishën e tij lokale, u pezullua nga partia e tij për shkak të pretendimeve për ngacmime që dolën në media.

Do të thotë se ai ende mund të votojë, por jo si deputet konservator.

Warburton dhe gruaja ishin takuar përmes punës dhe ai u vetëftua në banesën e saj, pavarësisht se kishte prova që ajo kishte pirë shumë.

Gruaja gjithashtu pretendon se veshi disa pizhame me shpresën se Warburton do të merrte aludimin se nuk ishte e interesuar.

Por ajo pretendon se ai u zhvesh lakuriq para se të shkonte në shtrat me të, duke thënë se ai ishte gjithmonë pa rroba.

Gruaja tha se ishte “ngrirë në vend” derisa ai ra në gjumë.

AKUZAT

Të nesërmen në mëngjes ajo pretendon se ai i dërgoi mesazhet duke e pyetur nëse ajo ndihej krenare për atë që kishte ndodhur dhe i premtoi se nuk do t’i hiqte më rrobat.

Por të dy nuk janë takuar më që nga incidenti i 1 shkurtit.

Gruaja ende nuk ka bërë asnjë ankesë në polici apo ndonjë organ tjetër hetues duke thënë se dëshiron të harrojë incidentin.

Por dy ndihmëse kanë vendosur të marrin masa kundër tij përmes Skemës së Pavarur të Ankesave.

Ata thanë se nuk mund të kalonin në zyrën e tij parlamentare pasi çështjet e burimeve njerëzore trajtohen nga gruaja e tij Harriet, e cila fiton deri në 51,000 £ në vit nga kuleta e taksapaguesve.

Të dyja gratë e akuzojnë Warburton për komente të padëshiruara seksuale dhe prekje seksuale.

Warburton ka dënuar më parë shfrytëzimin e të rinjve të përfshirë në shitjen e drogës dhe “kanosjen, dhunën dhe stimujt kriminalë” me të cilët përballen.

Ai gjithashtu ka bërë thirrje për veprim ndërkombëtar në “trajtimin e tregtisë së drogës”.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button