Lajme

Habit vjehrra: I bëra dasmë përrallore, nusja ka filluar kërkon kushte, zgjohet vonë dhe do të shkojë …

Në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, ka qenë e ftuar një nënë dhe një gjyshe për të rrëfyer historinë e saj e cila i i referohet pikërisht mallit dhe pamundësisë për të parë nipin e saj prej së paku 3 vitesh.

Ájo ka folur për raportin me nusen e vogël, problemet që kanë pasur dhe sa shumë është përpjekur ajo që ta bëjë të ndihet mirë. Por mesa duket gjërat nuk kanë ecur shumë mirë në vazhdim, ku nuse e vjehrrë filluan të kishin pakënaqësi dhe probleme.

Mirela Milori: Më trego pak historinë e djalit tuaj Klaudios.

Nazmija: Para 10 vitesh e kam marrë nusen me dëshirë të madhe, e pëlqeva dhe vajzën. Jemi të njohur si familje, Ornela quhet vajza. U bë kjo shkuesi dhe në fillim shkoi shumë mirë.

Mirela Milori: Ty pse të pëlqeu?

Nazmija: Më thanë që është vajzë e pa dalë, sepse djali im është më i urtë sesa duhet dhe prandaj thashë t’i marr një vajzë të pa hapur sytë dhe të jetojnë të dy të lumtur. I bëra një dasmë përrallore. I kam blerë tre herë flori se ashtu mi kërkoi e ëma.

Mirela Milori: Dasmë e madhe, dëshirë e madhe dhe filluat të jetonit në një familje?

Nazmija: Po në një famije sepse djali i vogël dhe unë do jetoja me të. Kishim shumë kushte në shtëpi, i bëra dhomë dhe banjo brenda dhomës, ia bëra të tëra. Kishte një jetesë shumë të mirë.

Mirela Milori: Kur erdhi në jetë nipi?

Nazmija: Pas 2-3 vitesh martesë.

Mirela Milori: Si ishte raporti në fillim?

Nazmija: Unë shumë e kënaqur nga ajo nuk kam qenë me thënë të drejtën. Nuk zgjoheshe herët, unë punoja, ajo ishte në shtëpi. Të paktën robi në 8 të çohet.

Mirela Milori: Po tani ka njerëz që çohen dhe në 9.

Nazmija: Le të çohet dhe në 9, por kishte punët për të bërë, unë ikja në punë. Kërkonte shumë kushte, donte shumë të dilte për kafe, por kur buxheti është kaq, kaq. Djali punonte por me ditë, nuk ka një punë stabël. Unë dhe burri punoni, ekonomia ishte e përbashkët.

Mirela Milori: Domethënë lekët e kafes i kërkonte tek ju?

Nazmija: Po normalisht se ku do i gjente. Unë bëra shumë për të, i bleva rroba dhe çdo gjë dhe në fund i dhashë dorën e më mori krahun. Kur vajta e kërkova ishte me fustanin deri në fund të këmbëve dhe krahët e mbuluara, kur erdhi tek unë doli me kanatjere që të atit nuk i pëlqeu shumë. Një ditë kur e pa kështu, ai kërkoi dhe llogari nga neve dhe asaj nuk i erdhi mirë që nuk e mbështetëm të atin.

Mirela Milori: Si shkon me nuset e tjera?

Nazmija: Áh sa të mira i kam.

Nazmija: Unë kam natyrën që nuseve nuk i bërtas, nuk hy tek vjehrrat e këqija. Unë habitem si nuk flet me mua sepse unë nuk e kam prishur gojën kurrë, përveçse atë ditë që iku.

Mirela Milori: Çfarë ndodhi me ju, pse u prishën raportet?

Nazmije: Nuk e di ajo vetëm an koheshe. Një herë u d gjën lekët dhe pashaportat. La një ditë në një qiri mbi komodinë dhe u do gjën. Tha u do gjën lekët, ishin nja 400 euro dhe pashaportat që ajo donte të shkonte tek i ati në Francë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button