Lajme

I FUNDIT/ Ushtria ukrainase i jep goditjen e fortë Rusisë …

Një tjetër qytet është çliruar sot nga forcat ruse. Bëhet fjalë për qytetin Bucha, i cili është marrë nën kontroll nga forcat ukrainase.

Po kështu mediet e huaja raportojnë se edhe qyteti Borodyanka është çliruar nga trupat ruse, të cilat janë tërhequr nga qyteti.

Prej më shumë se një muaji Rusia vijon pushtimin e Ukrainës, duke bombarduar qytetet e mëdha si Mariupol, Kievi, Chernihiv e duke vrarë civilë, mes tyre fëmijë dhe të moshuar.

Ndërsa bisedimet për paqe mes dy vendeve nuk ka kanë patur ndonjë përparim deri më tani.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button