Lajme

Era e fuqishme bën “kërdinë” në këtë qytet të Shqipërisë, dy te rinj në gjendje të rëndë si pasoje e ……

Stuhia e fortë e erës që vijon ende në qytetin e Kuçovës, ka regjistruar 2 ngjarje të rënda aksidentale. Një djalë 26-vjeç i cili ishte duke punuar për montimin e një paneli diellor në shtëpinë e një të afërmi të tij, ka rënë nga soleta e shtëpisë nga era e fortë.

Rrëzimi nga një lartësi rreth 3 metër i ka shkaktuar të riut nga fshati Tapi në rrethin e Kuçovës fraktura dhe shembje në të gjithë trupin.

M.Vrapi është gjetur pa ndjenja në tokë dhe është transportuar drejt Spitalit Rajonal Berat. Ai aktualisht ndodhet në sallën e operacionit në Repartin e Kirurgjisë, ndërkohë që mjekët deklarojnë se gjendja e tij është e rëndë.

Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur në afërsi të Spitalit të Kuçovës. Si pasojë e stuhisë së fortë,një depozitë uji është shkëputur nga çatia dhe ka rënë sipër një vajze 17-vjeçe që ishte duke kaluar në rrugë. Vajza me inicialet S.K,është ngritur nga kalimtarët e rastit dhe është dërguar në spital.

Edhe 17-vjeçarja ndodhet në Spitalin Rajonal të Beratit,ku po ekzaminohet nga mjekët. Ajo është jashtë rrezikut për jetën edhe pse me fraktura dhe plagë të shumta.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button