Horoskopi

Këto shenja duhet të bëjnë shumë kujdes, horoskopi javor…

 

Horoskopi i Dashit

Pesë yje për shenjën e Dashit. Sharmi dhe suksesi janë të garantuara pasi Venusi ka hyrë në shenjën tuaj. Ju favorizoheni për takime të shtunën e ardhshme, por bëni kujdes të mos ngecni me njerëz që nuk e meritojnë vëmendjen tuaj. Në punë, pritet të merren vendime të rëndësishme, për disa, sidomos në lidhje me shitjen e një aseti.

Horoskopi i Demit

Pesë yje për shenjën e Demit. Në dashuri, java e ardhshme do të jetë e rëndësishme, sepse mund të keni takime premtuese. Për disa madje kjo mund të shërbejë si çlirim nga një barrë. Një këshillë, nëse një lidhje mbyllet, mos u riktheni më tek ajo, do të rrezikoni vetëm të humbni kohë. Në punë, nga ana tjetër, mund të lidhni marrëveshje të reja, mund të gjeni dhe hapësira të reja pune, thjesht nuk keni arritur ende në atë mungesë kënaqësie për të dëshiruar një ndryshim.

Horoskopi i Binjakëve

Katër yje për shenjën e Binjakëve. Venusi së shpejti do të fillojë një tranzit pozitiv, kështu që është e nevojshme të përgatiteni për të, që tani. Nëse jeni beqarë, mos qëndroni brenda mureve as brenda grackën tuaj, por lëvizni, bëhuni të gjallë. Ndërsa për ata që janë në çift nuk përjashtohet mundësia e legalizimit të lidhjes. Në punë, nga ana tjetër, Jupiteri është i favorshëm dhe kjo sjell një lajm të mirë: favorizohen eksperimentet dhe mundësitë e reja. Ju mos u shqetësoni, përgjigjet që kërkoni nuk do të vonojnë të vijnë.

Horoskopi i Gaforres

Katër yje për shenjën e Gaforres. Në dashuri duhet të hiqni qafe një barrë të rëndë, karakteri që keni ju shtyn të mendoni se dashuria e vërtetë është vetëm vuajtje, por ju e dini shumë mirë që nuk është kështu! Tani është koha për të hapur zemrën dhe për t’u përfshirë me një gjysmë tjetër! Sakaq në punë gjërat nuk do të pësojnë ndryshime të mëdha, pranoni atë që keni dhe përpiquni të jeni racionalë.

Horoskopi i Luanit

Tre yje për shenjën e Luanit. Këto ditë do të keni mundësinë të rishikoni një histori, veçanërisht nëse marrëdhënia bazohet vetëm në tërheqjen fizike. Megjithatë, mos u shqetësoni, ju do të jeni gjithmonë në krye dhe do të dinise në ç’situatë jeni, për të vepruar. Në punë, jeni mjaft të acaruar, por edhe këtu nuk ka asgjë për t’u frikësuar, shumë gjëra po ecin në favorin tuaj!

Horoskopi i Virgjëreshës

Tre yje për shenjën e Virgjëreshës. Në dashuri, nëse jeni djegur nga një zhgënjim i keq, dalëngadalë duhet të përpiqeni ta kapërceni dhe ta lini veten të ecë përpara, vetëm kështu mund të mirëprisni lajmin e mirë që ju pret në këtë periudhë. Ndërsa në punë nuk e përjashtoj mundësinë e një rinovimi, një marrëveshjeje të re edhe nëse këto ditë do ta gjeni veten duke u marrë më shumë se zakonisht me përditshmërinë e punës suaj.

Horoskopi i Peshores

Tre yje për shenjën e Peshores. Natyra e punës që bëni duket të ketë dikuar së fundmi në marrëdhënien me partnerin/en. Mundohuni të kuptoni se cilat janë emocionet tuaja të vërteta dhe nëse personi që keni në krah është me të vërtetë i duhuri për ju, përndryshe rrezikoni të izoloheni. Në punë, brenda javës së ardhshme do të jetë mirë të përcaktohen të gjitha detajet e një marrëveshjeje.

Horoskopi i Akrepit

Pesë yje për shenjën e Shigjetarit. Kohët e fundit nuk keni shumë dëshirë për t’u angazhuar, ndaj preferoni t’i përkushtoheni dashurisë me kohë të pjesshme. Historitë e lindura së fundmi vazhdojnë, por nëse jeni vetëm, kujdes mos u mbyllni në shtëpi! Në punë, qielli është në anën tuaj edhe nëse duhet të luftoni për të marrë atë që dëshironi. Nëse keni diçka për të kërkuar, bëjeni deri të enjten.

Horoskopi i Shigjetarit

Tre yje për shenjën e Shigjetarit. Në dashuri kjo është java e fundit e të qenit paksa të bllokuar, nga java e ardhshme në fakt do të ketë një zgjim të vërtetë! Pra, nëse jeni të interesuar për një person, mos hezitoni të dilni që tani me të. Në punë, java është mjaft statike edhe nëse diçka po zien, ndoshta një angazhim në fund të muajit maj.

Horoskopi i Bricjapit

Pesë yje për shenjën e Bricjapit: E marta që po vjen duket të jetë favorizuese për takime të reja! Nëse keni qenë vetëm prej një kohë të gjatë, është koha për të bërë pazar! Sidomos sepse e diela 1 maj është interesante për të përjetuar emocione të reja që i paraprijnë të martës. Në punë, nga ana tjetër, dikush po përpiqet të përcaktojë role të reja dhe nga ky këndvështrim, fillimi i javës është shumë i vlefshëm për ju.

Horoskopi i Ujorit

Katër yje për shenjën e Ujorit. Ndonjëherë bini në dashuri me njerëz që janë pak të pakapshëm dhe të largët. Nga ana tjetër mund të zbuloni se jeni të interesuar për dikë që keni takuar rastësisht! Në punë, duhet të arrini një pikë takimi, apo një armëpushim me shefat dhe kolegët. Në këtë kuptim, ditët e ardhshme do të jenë të rëndësishme.

Horoskopi i Peshqve

Katër yje për shenjën e Peshqve. Afërdita nuk është më në shenjën tuaj, por kjo nuk përfaqëson një kufi. Takimet e reja janë të rëndësishme, veçanërisht për ata që duan të ndihen të dashuruar. Në punë, yjet janë në anën tuaj, por përpiquni të mos jeni viktimë e ndonjë ndryshimi. Një përgjigje pozitive mund të vijë gjatë ditëve në vijim.

Related Articles

Back to top button