Lajme

Sulmet në Ukrainë nuk kanë të ndalur nga Rusia, ajo sulmon aeroportin e Odesës me raketa…

 

Sulmet në Ukrainë nuk kanë të ndalur nga Rusia.

Pasditen e sotme është sulmuar me raketa aeroporti në Odesa, ku janë dëgjuar tre shpërthime të forta.

BBC shkruan se menjëherë pas kësaj, kreu i qendrës së shtypit për forcat e mbrojtjes jugore bëri një mesazh në rrjetet sociale duke thënë se pista e aeroportit të Odesës ishte dëmtuar si pasojë e sulmit me raketa dhe përdorimi i mëtejshëm i saj ishte i pamundur.

Hapësira ajrore e Ukrainës është mbyllur për fluturimet komerciale që nga 24 shkurt.

Related Articles

Back to top button