LajmeStil dhe Jete

Ngjarje e pazakontë! Dhëndri u vonua duke pirë, nusja “hakmerret” dhe martohet me të ftuarin në dasmë…

 

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Indi, ku një nuse është martuar me një nga të ftuarit pasi dhëndri u vonua në dasmë.

Ceremonia do të mbahej në orën 16:00 por dhëndri mbërriti me vonesë. Babai i nuses refuzoi t’ia jepte të bijën dhe e martoi me një nga të afërmit që ndodhej në dasmë.

“Dhëndri dhe shokët e tij ishin të dehur dhe erdhën në orën 20.00 në vend të 16.00 dhe filluan të ziheshin.

Ne e martuan vajzën tonë me një nga të afërmit tanë”, tha nëna e nuses.

 

Ngjarja ka ndodhur në rrethin Buldhana të Maharashtra, Indi, në fshatin e quajtur Malkapur Pangra./abcnews.al

Related Articles

Back to top button