Lajme

Rusia i përgjigjet në të njëjtën monedhë Gjermanisë , bën lëvizjen e bujshme…

 

Rusia i është përgjigjur në të njëjtën monedhë Gjermanisë duke i dëbuar 40 diplomatë

Putin

Ambasadori gjerman në Moskë u ftua për bisedime dhe iu dorëzua një notë proteste për shkak të vendimit të Berlinit për dëbimin e diplomatëve rusë.

Moska më pas informoi ambasadorin se ishte marrë një vendim që 40 diplomatë gjermanë të shpalleshin persona non grata. Një deklaratë nga ministria tha se ishte një përgjigje simetrike ndaj vendimit të qeverisë gjermane.

Related Articles

Back to top button