Kuriozitete

49-vjeçarja realizon ëndrrën e saj të përjetshme për t’u bërë nënë! Komentet negative: Ke bërë gabim se s’të del jeta për ta rritur

 

Një grua ka përmbushur ëndrrën e saj të përjetshme për t’u bërë nënë pas një mesazhi të papritur nga një e afërme e largët, duke e pyetur nëse do të ishte e interesuar të adoptonte fëmijën e saj. Kris Monsour, nga Canal Winchester, Ohio, tani 51 vjeçe, kaloi më shumë se dhjetë vjet duke u përpjekur për fëmijë dhe pësoi dy aborte para se të vendoste të birësonte një fëmijë të porsalindur. Kris ishte 49 vjeçe kur ajo dhe burri i saj adoptuan Ainsley,
tani dy vjeçe, në mars të vitit 2020 dhe shpenzuan 19,000 dollarë për këtë proces.“Kur takova burrin tim, Clay, 47 vjeç, mbeta shtatzënë shumë shpejt, por humba fëmijën në moshën tre muajshe.
Një mjek përfundoi duke më thënë se duhet të ndaloja së provuari dhe se nuk do të bëhesha kurrë nënë. Ishte një goditje e madhe, por unë isha e vendosur të përqendrohesha në punën time”.Për shtatë vjet, dëshira për t’u bërë nënë nuk i largohej kurrë nga mendja dhe ajo shpesh e gjente veten duke mbajtur shpresën se mund të kishte ende një shans. Më pas, një pasdite në 2019-ën, një i afërme e largët dërgoi mesazhe të paqarta për të parë nëse Kris dhe
Clay, një sipërmarrës, ishin ende të interesuar të kishin fëmijë dhe nëse do të merrnin parasysh birësimin. “Ne morëm vendimin që do ta bënim, ishte absolutisht e drejtë”.Familja e vogël e Kris ka marrë gjithë mbështetjen e të afërmve dhe miqve të saj. Por ajo ka pasur reagime në mediat sociale nga ndjekës duke thënë se ajo është shumë e vjetër për të qenë nënë dhe se do të v*esë para se të shohë momentet më të mëdha të Ainsley.“E gjithë familja ime e gjerë dhe të afërmit e ngushtë e kanë mirëpritur Ainsley-n me krahë hapur dhe ne na pëlqen shumë fakti që ajo ka kaq shumë dashuri rreth saj. Ndërsa ajo rritet, ne shpresojmë t’i shpjegojmë në një mënyrë të përshtatshme për moshën se ajo është birësuar. Unë e ndava historinë time përmes
TikTok-ut dhe shumë komente dolën nga hiçi duke thënë se nuk isha e përshtatshme për t’u bërë nënë, se isha shumë e vjetër, se isha egoiste. Nuk e kam parë kurrë në këtë mënyrë dhe e di që një jetë e gjatë nuk është kurrë e garantuar, pavarësisht sa i ri apo i vjetër je. Kam disa shqetësime se nuk do të shoh disa nga arritjet e Ainsley, por ne po marrim gjithçka shtruar dhe po përpiqemi të jetojmë dhe të lulëzojmë brenda çdo momenti”.

Related Articles

Back to top button