Lajme

Edi Rama jep lajmin e mirë për shqiptarë: Saimiri sa po kreu procedurat…

 

Pak ditë më parë u njoftua marrëveshja mes Shqipërisë dhe Gjermanisë për njohjen reciproke të patentave.

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale tregon se Saimiri, i cili jeton në landin e Bavarisë, në Ingolstadt ka kryer proceduarat dhe ka konvetuar patenten shqiptare për në vendi ku jeton.

Ndër të tjera, kreu i qeverisë shkruan se DPSHTRR i nisi palës gjermane konfirmimin e vlefshmërisë së lejes shqiptare të drejtimit dhe mbi këtë bazë ai ka tërhequr lejen gjermane të drejtimit.

“Saimiri, rezident në landin e Bavarisë, në Ingolstadt, kreu procedurat. DPSHTRR i nisi palës gjermane konfirmimin e vlefshmërisë së lejes shqiptare të drejtimit dhe mbi këtë bazë ai ka tërhequr lejen gjermane të drejtimit” shkruan Rama në postimin e tij.

 

Related Articles

Back to top button