Lajme

Fenomen i pazakontë/ Një ‘cunami’ resh përfshiu një qytet të tërë (FOTO)

 

Angli- Fenomen i pazakontë natyror. Një ‘cunami’ resh përfshiu një qytet të tërë në Britani.

Dëshmitarët u befasuan ndërsa vala e mjegullës kaloi mbi Plymouth mbrëmjen e së enjtes (14 prill).

Fenomeni i motit, i njohur gjithashtu si meteotsunami, ndodh kur kondensimi nga ajri i ngrohtë bashkohet me ujin e ftohtë të detit, duke krijuar efektin e një mbulese resh që lëvizin shpejt.

Imazhet e reve u kapën në Plymouth Hoe nga Bianca Guguila dhe u shpërndanë me Plymouth Live.

Sam Whitfield, nga UK Weather Chase, e përshkroi pamjen surreale si “mbresëlënëse”.

Related Articles

Back to top button