Lajme

Ngjarje e rëndë! Sulmohet me armë zjarri qendra tregtare, 10 të plagosur dhe…

 

– Të paktën 10 persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në një qendër tregtare në Karolinën e Jugut, SHBA.

Policia lokale bën me dije se bëhet fjalë për Qendrën Columbiana, një qendër tregtare në kryeqytetin e shtetit.

Një person që nuk është identifikuar ende ka qëlluar me breshëri plumbash drejt njerëzve që kishin mbushur qendrën tregtare si çdo fundjavë.

Për pasojë raportohet se 10 persona janë plagosur e janë dërguar në spital.

Related Articles

Back to top button