Lajme

Ngjarje e rende, pacienti i operuar hidhet nga kati i dytë i Klinikës për Neurokirurgji

Një pacient i cili paraprakisht u operua, mbrëmë ka kërcyer nga kati i dytë i i Klinikës për Neurokirurgjnë kompleksin e klinikave “Nënë Tereza”, në Shkup, shkruan “Sloboden Peçat”.

Ai ka marr lëndime të rënda dhe u transferua në Traumatologji.

Ngjarja tragjike erdhi pas një mosmarrëveshje verbale kur pacienti hedhi një mjet të fortë ndaj një pacienti tjetër në dhomën e spitalit, si dhe ndaj teknikut medicinal.

Pastaj e ka hapur xhamin dhe ka kërcyer në asfalt ku edhe ka thyer frakturën e këmbës.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button