Lajme

“ Te rente sateliti ne koke”… / Deklarata e gazetarit Artan Hòxha, përmènd edhe Florjan Binajn

 

Gázetari Artan Hòxha ka írònízuar dèklaratën e krýemínistrit Rama për mosmbájtjen e premtimit për dèrgímin e satelitëve në hápësirë.

“Meqe Florian Binaj íku nga Portokallia dhe nuk po e ímíton me Edi Ramen, me duket se ka nísùr Edi Rama dora vete, te ímítoj Florian Binajn…”, shkrùan Hòxha.

“A jeni me lehte tani?

Me tej ai shtòn se çunat” e hásháshít, atij te vertetit jo ai qe prèsím te lègalízòhet, ishin trèmbur nga kjo puna e mònitorimit te tèrritòrit nga sátelitet e Rames, por tashme mùnd te vázhdojne te qete fùsháten e mbjèlljes.

Nga vjeshta, kur te kène mbáruar te kòrrat e “bèreqètit”, dhe te kemi sígùruar pa firo “záirene” e zgjèdhjève te ardhshme, sátelitet do t’i ngrèjme ne strátosfère, per te gjùrmuar kemba kembes nga drèqín po bèjne “kèrdine”, ata “ùjqèrit” pa dhèmbe qe ftòn Arian Çani.

Ajo shprèhja e plákave, “te rènte rrùfèja ballit”, tani do kthèhet ne, “ te rènte sateliti ne koke”, shkruan gazetari i njòhur Artan Hòxha.

Related Articles

Back to top button