Lajme

(Video) Biznesmeni Gjergj Luca krahason Shqipërinë me lopën: A ke më qumësht, o moj…

 

Aktori dhe biznesmeni Gjergj Luca ka bërë një krahasim të Shqipërisë me lopën.

Nga barcelona ku mori pjesë në ekspozitën e Pikasos, Luca ka komentuar edhe Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike. Gjergji ka gjetur një lopë, diku atje dhe i flet për “Nënën Shqipëri”.

Dke bërë selfie e video, në një monolog ai shprehet:

“Sa dola nga ekspozita e Picasos në Barcelonë dhe sa më thanë që mbaroi Kuvendi jonë. U gëzova shumë dhe u takova me nënën Shqipëri. E ka dhe zilen por nuk e di a i punon. E

j o non, Kuvendi mbaroi por paske qenë e fortë. A je duke vazhdu me qit’ më qumësht. Paj zotin kaq prodhimtare ke qenë, ke prodhuar qumësht për të gjithë këta.

Paj zotin a thua ke më qumësht. Jo, nuk ka më qumësht. Nuk bën më bam bam bam,“-tha ai.

Related Articles

Back to top button