Lajme

LAJM I FUNDIT! Shpërthim i fuqishëm në Stamboll, 3 të vdekur dhe 9 të plagosur(Video)

Një shpëthim i fuqishëm ka ndodhur pak më parë në një fabrikë llaku dhe bojërash të tjera në zonën e Tuzlas, në pjesën aziatike të Stambollit. Nuk dihen ende shkaqet e shpërthimit të madh, i cili ka tronditur zonën, por paraprakisht, autoritetet bëjnë me dije se bëhet fjalë për 3 të vdekur dhe 9 të plagosur.

İstanbul’un Tuzla ilçesinde buNjë shpëthim i fuqishëm ka ndodhur pak më parë në një fabrikë llaku dhe bojërash të tjera në zonën e Tuzlas, në pjesën aziatike të Stambollit. Nuk dihen ende shkaqet e shpërthimit të madh, i cili ka tronditur zonën, por paraprakisht, autoritetet bëjnë me dije se bëhet fjalë për 3 të vdekur dhe 9 të plagosur.

Fillimisht zjarri nisi në një repart të fabrikës dhe më pas u përhap në reparte të tjera. Ndërkohë që vijonin flakët, personat që gjendeshin aty kanë marrë telefonat për të filmuar duke fiksuar edhe momentin e shpërthimit të madh.

 

Fillimisht zjarri nisi në një repart të fabrikës dhe më pas u përhap në reparte të tjera. Ndërkohë që vijonin flakët, personat që gjendeshin aty kanë marrë telefonat për të filmuar duke fiksuar edhe momentin e shpërthimit të madh. /abcnews.al

 

Related Articles

Back to top button