Lajme

Lum kush ka dollarë! Vjen lajmi i frikshem për të gjithë ata që kanë EURO

 

Euro ka shënuar rënien më të madhe në 5 vite kundrejt dollarit amerikan pasi Rusia tha se do të ndërpriste furnizimin me gaz në Poloni dhe Bullgari, sipas skynews.

Vlera e euros ra në 1,0586 dollarë – hera e parë në pesë vite që ka rënë nën 1,06 dollarë.

Monedha ka rënë me më shumë se 4% deri më tani dhe po shkon drejt rënies më të madhe të vlerës në më shumë se shtatë vite.

Pasiguria në Ukrainë ka bërë që tregtarët të heqin dorë nga euro në favor të dollarit, i cili është më i sigurt.

Ne Vendin tone sot dollari kembehet me 113 leke, nje shifer qe nuk eshte pare prej 15 vitesh, ndersa EURO kembehet me 120.5 Leke

Lum kush ka dollarë! Vjen lajmi i frikshem per te gjithe ata qe kane EURO

Related Articles

Back to top button