Lajme

I fundit! Termetet nuk kane te ndalur , tërmeti i fuqishëm me magnitudë 5.7 i shkallës Rihter tmerron banorët…

 

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Qipron para pak minutash me magnitudë 5.7 i shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit ishte në jug të Paphos.

Lëkundjet sizmike janë ndjerë në disa zona të Qipros, ndërsa në Paphos, ka pasur shqetësim dhe frikë tek banorët.

Deri më tani nuk ka informacione për dëme apo të lënduar.

Related Articles

Back to top button