Lajme

Vjen paralajmërimi i meteorologëve, ja çfarë e pret Shqipërinë në orët në vijim…

 

Anticikloni që përmirësoi motin në rajonin do pasohet me vranësira të reja nga Mesdheu duke na sjellë reshje lokale shiu.

Një ciklon pritet të shtrihet nga Mesdheu perëndimor dhe Afrika Veriore drejt Italisë dhe rajonit tonë duke sjellë vranësira të reja, por njëkohësisht priten rritje të temperaturave minimale.

Nga e Premta edhe rritje e ndjeshme e temperaturave maksimale.

Ky ciklon rrit temperaturat, por njëkohësisht na sjell mot të paqëndrueshëm. Përpos intervaleve kohore me diell nga e premta priten edhe zhvillime të shtrëngatave të izoluara me bubullima

 

Related Articles

Back to top button