Lajme

Ngjarje e rëndë! Shqiptari vetëvaret në kangjellat e shkollës, nxënësit gjejnë trupin e tij…

 

Mediat greke kanë publikuar detaje të reja në lidhje me vetëvrasjen e një 52-vjeçari shqiptar në zonën e Mystras në një shkollë të mesme.

Ngjarja e rëndë ndodhi dje pasi shqiptari u vetëvar në kangjellat e shkollës për shkak se ishte në gjendje të rëndë psikologjike. Ai u gjet i pajetë rreth orës 18:00 nga një grup nxënësish që po luanin në oborrin e shkollës, të cilët të frikësuar lajmëruan menjëherë prindërit e tyre.

Familja e viktimës nuk dinte asgjë edhe pse jetonte afër. Nga sa thonë ata që e njihnin, ai prej kohësh kishte probleme serioze psikologjike.

Në vendngjarje mbërriti menjëherë ambulanca, ekuipazhi i së cilës konstatoi vdekjen e burrit, si dhe policia që nisi hetimet për ngjarjen.

 

Related Articles

Back to top button