Lajme

E RENDE/ “Ndezi televizorin që të mos dëgjoheshin britmat”/ U shtir si pakistanez dhe përdh*noi të miturën greke, Autoritetet greke kanë vendosur në pranga 27-vjeçarin shqiptar

 

Autoritetet greke kanë vendosur në pranga një 27-vjeçar, i cili dyshohet se ka përdhunuar një të mitur 17 vjeçe në Korydallos.

Në bisedën me vajzën në rrjete sociale, shqiptari, është identifikuar si një pakistanez. Në momentin që vajza dhe shqiptari janë takuar në shtëpinë e tij, ky i fundit e mori me forcë dhe e dhunoi. Më pas, e reja denoncoi rastin dhe policia u vendos në lëvizje, duke arrestuar shqiptarin.

Sipas informacioneve të fundit, bëhet fjalë për një 27-vjeçar shqiptar , i cili në

Njoftimi i Policisë greke

Përdhunuesi u arrestua dje, datë 12.04.2022, në një zonë të Atikës Perëndimore, nga punonjës policie të NënDrejtorisë së Mbrojtjes së të Miturve pranë Drejtorisë së Sigurisë Atikë, një i huaj, i akuzuar për përdhunim të të miturit. .

I lartpërmenduri akuzohet se pasi ka takuar një të mitur, nëpërmjet aplikimeve në rrjetet sociale, në mbrëmjen e datës 11-4-2022 e ka çuar atë në shtëpinë e tij, ku ka kryer veprën penale të mësipërme.

Nga hetimi para hetimor i Shërbimit të mësipërm, u verifikuan të dhënat e plota dhe pas kontrolleve u gjet dhe u arrestua.

I arrestuari me dosjen në ngarkim të tij do të dërgohet në Prokurorinë Publike për Kundërvajtje të Athinës.

(BalkanWeb)

Related Articles

Back to top button