ShowBiz

Nuk do ta besoni se sa kanë kushtuar syzet ikonike të aktores Michelle Pfeiffer, në filmin “Scarface”

 

Ylli i Scarface, Michelle Pfeiffer, ka zbuluar se syzet e saj ikonike të diellit nga filmi i famshëm “Scarface” kushtojnë vetëm disa dollarë.

Pfeiffer dha më shumë informacion për to ndërsa u shfaq në Live me Kelly & Ryan për të promovuar serialin e saj të ardhshëm Showtime The First Lady .

Syzet e diellit u blenë për “ndoshta për 3 dollarë,” shpjegoi ajo. “Unë i mbajta ato, por ato u shktërruan me kalimin e kohës,” shtoi aktorja. “Ishin të lira”.
Pastaj tha: “Këto janë ato që nuk i humbisni. Syzet e diellit prej 3 dollarësh!”

Pfeiffer luajti në Scarface si Elvira Hancock, duke luajtur rolin e dashurisë së Tony Montana të Al Pacino -s. Stili klasik i personazhit të saj në Miami i vitit 1983, duke përfshirë syzet me formën e ‘syve të maces’, dominuan menjëherë në atë kohë dhe që atëherë kanë qenë shumë në modë.

Aktorja fituese e çmimit Emmy është e njohur edhe për stilin e saj elegant dhe jashtë ekranit. Së fundmi ajo u shfaq në The Tonight Show me Jimmy Fallon me një jumpsuit të zi saten.

Pfeiffer foli shkurtimisht për një tjetër rol ikonik që mori përsipër: Catwoman. Ajo zbuloi se edhe pas 30 vitesh ka ende elementë të kostumit të saj duke përfshirë kamxhikun famëkeq.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button