Lajme

Arrestohet i dënuari për prostitucion në Elbasan…

 

Elbasan- Një i dënuar për trafik për shfrytëzim për prostitucion u kap në Elbasan.

Nga shërbimet e Forcës Operacionale në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, në bashkëpunim me strukturat e DVP Korçë, është kapur Kristjan (Aurel) Spahi, 46 vjeç, banues në Korçë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Apelit Korçë, më datë 03.07.2009, e ka dënuar me 9 vjet burgim, për veprën penale “Shfrytëzimi i prostitucionit”, nga të cilat i kanë mbetur për të vuajtur dhe 7 vjet e 8 muaj burgim.

Personi i ka kaluar strukturave të DVP Korçë, për veprime të mëtejshme.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button