Lajme

Habit Rama me deklaraten e tij: Unë jam dashnor i…

 

Kryeministri Edi Rama nuk i ka kursyer batutat sot në “Opinion” ndërsa tha se ishte dashnor i gjuhës shqipe dhe i gruas së tij. Ai tha se për çështjen e inceneratorëve nuk ka se si t’i hyjë gjemb në këmbë.

Rama: Gjemb në këmbë për shkak të devijimit të rrugës nuk më hyn.

Unë nuk devijoj nga rruga. Pushteti është tundim i madh. Është historike që në Shqipëri po fillon të këtë një drejtësi që nuk pyet fare. Nëse ke devijuar bujrum para drejtësisë.

Fevziu: Se ju jeni dashnor i madh i mediave. Ka 600 milionë…

Rama: Unë jam dashnor i madh i gjuhës shqipe dhe i gruas time

Fevziu: Marrin miliona dhe zhduken, i kërkojnë të japin një shpjegim. A keni opinion për zhdukjen e tyre?

Rama: Rëndojnë pozitën e tyre

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button