Lajme

Historia e burrit nga Puka: U ktheva papritur, dritat ishin fikur, u shokova kur pash gruan me…

 

Një burrë ka zgjedhur të ndajë historinë e tij . Ai tregon se bën dy punë që bashkëshortes së tij të mos i mungojë asgjë në emigracion, ama përkushtimin ajo ia ka kthyer me tradhëti. Lexoni historinë shokuese të rrëfyer për “ShkodraNews”.

“Unë bëj dy punë që gruas time këtu në emigrim të mos i mungonte asgjë. Ajo nuk di gjuhën dhe nuk është futur ende në punë. Nuk kemi fëmijë dhe tani edhe po ndahemi. Ta nis nga fillimi. Unë jam një 35-vjeçar nga Puka dhe prej një jete jetoj në Itali. Këtu mora dhe nusen dhe ajo po integrohej pak nga pak.

Por më bëri hatanë. Më tradhëton me një shqiptar, që e ka njohur sapo ka ardhur këtu. Ai tipi shet rrugëve, e kjo aty e ka njohur duke blerë nga ato bizhuteritë idiote të këtyre këtu.

Pak rëndësi ka kjo. Rëndësi ka që i kapa të dy në shtëpinë time. Që e mbaja me djersën e ballit. Nusja më dinte turni i tretë. Por unë atë natë dola nga puna sepse një koleg më kishte borxh disa orë zëvendësimi dhe thashë po i bëj surprizë kësaj. Kur po ngjisja shkallët e pallatit mu prenë gjunjët sinqerisht. Kisha parandjenjë. I bie derës, hiq. E hap me çelës, qetësi e madhe.

Kur futem në kuzhinë i gjej të dy ulur në divan në errësirë. Nuk po bënin gjë. Por po rrinin në errësirë të shtangur. Normal më kanë ndjerë mua, e s’ka pasur tipi si të hidhej nga kati 4. Më thanë që janë miq që në Shqipëri.

Më gënjyen, e sipas gruas ai kishte ardhur t’i qante hallin se ishte ndarë nga e fejuara. Po silleshin si të huaj. Donin edhe të më bënin për budalla.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button