Lajme

LAJM I FUNDIT/ Digjet fabrika e miellit gjatë natës, shkak është bere….

 

Gjatë orëve të para të mëngjesit është përfshirë nga flakët godina e Fabrikës së miellit Librazhd.

Kjo fabrikë edhe pse nuk punonte me kapacitetin e dikurshëm, vazhdonte punën për bluarjen e miellit dhe duket se shkak është bërë kabina e filtrimit të ajrit e cila është e përfshirë nga flakët të cilat më vonë pushtuan gjithë godinën.

Zjarrëfikësja e Librazhdit ka arritur të izolojë flakët për të mos rrezikuar ndërtesat e reja dhe ka bërë të mundur fikjen e zjarrit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button