Lajme

E frikshme! Orteku i dëborës bllokon rrugën në Theth..

 

Shqipëria është përfshirë nga moti i keq prej tre ditësh, ku erërat e forta dhe përmbytjet në pjesën qendrore të vendit kanë shkaktuar edhe një viktimë.

Situata duket e njëjtë edhe në veri, ku reshjet e dëborës kanë qenë të dendura, ndërsa raportohet se rruga Qafë Thore-Theth është e bllokuar aktualisht për shkak të rënies së një orteku.

Gazetari Simon Shkreli bën me dije për abcneës.al se orteku ka rënë mbrëmë në këtë zonë duke bllokuar përkohësisht rrugën. Mësohet se aktualisht është duke u punuar për hapjen e saj dhe mundësimin e lëvizjes së mjeteve. /abcnews.al

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button